Galeria handlowa przy ulicy Poznańskiej 21

Być może już na początku przyszłego roku w Gnieźnie rozpocznie się budowa nowej galerii handlowej. Inwestycję chce zrealizować Paul Kuśmierz, który inwestował wcześniej także w budowę i modernizację obiektów handlowych w Oświęcimiu, Ełku czy też Wałbrzychu. Plany przedsiębiorcy zakładają budowę kompleksu przy ulicy Poznańskiej 21, w ramach którego oprócz galerii powstałby również sklep spożywczy o powierzchni 3 - 4 tysięcy metrów kwadratowych, market budowlany, kino z czterema salami, czterogwiazdkowy hotel oraz hala widowiskowo - sportowa na 1,5 tysiąca osób.

Koncepcja kompleksu przygotowana została przez Karola Fiedora z firmy CDF Architekci. Współpracował on również przy opracowywaniu pierwszego projektu centrum handlowego, jakie miało powstać przy ulicy Warzywnej. Inwestor, którym również był Paul Kuśmierz, zrezygnował jednak z tego pomysłu wskutek przeciągających się rozmów z pośrednikami.

Projekt nowej galerii przy ulicy Poznańskiej zaprezentowany został radnym na posiedzeniu komisji Gospodarki i Ochrony Środowiska. Większość z nich pozytywnie oceniła pomysł i przychylnie odniosła się do budowy hali widowiskowo - sportowej, która mogłaby powstać w ramach umowy offsetowej bądź partnerstwa publiczno - prywatnego.

Tytul Data
Jak wynająć pokój bez strat? 2013-03-12
W co inwestować 2013-01-30
Sprzedajemy dom 2013-01-20
Gnieźnieńscy deweloperzy 2012-04-03
Kolejny orlik w Gnieźnie 2011-12-21